browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.


Vă aflaţi AICI:


« « Ce putem mânca în Dieta Hiper-Hidratată?|| Dieta Hiper-Hidratată – Ziua 130 » »

Ce înseamnă a te hrăni cu lichide?

Posted by on 25, September, 2014

Header SZ Dieta DHH Ieri, am vorbit despre ce putem mânca în Dieta Hiper-Hidratată. Astăzi, voi continua să explic conceptul de bază al Dietei Hiper-Hidratate, adică, HIPER-HIDRATAREA. Este absurd să ne gândim că există alimente 100% solide, adică 100% fără apă. Cam tot ceea ce există în Universul cunoscut nouă, conţine apă, sub o formă sau alta. Prin urmare, “solide” se referă mai mult la starea de agregare sub care se prezintă în mod obişnuit un aliment, nicidecum la faptul că ar avea apă = 0. De altfel, absolut tot ceea ce există, orice am lua în discuţie, este o COMBINAŢIE subtilă a celor 7 Vibraţii Fundamentale, în proporţii diferite, de unde şi infinitatea de forme de manifestare a Realităţii Ultime. Astfel, atunci când ne referim la HRANĂ LICHIDĂ, A TE HRĂNI CU LICHIDE, ne referim la ceea ce constituie alimentul dominant în dieta alimentară (regimul) pe care îl practicăm în mod curent şi pe care îl putem schimba după propriul nostru plac, funcţie de ce anume efecte vrem să obţinem. Putem opta pentru a ne hrăni cu APĂ (hrană lichidă, post cu apă), cu FOC (postul negru), cu AER (Pranayama = ştiinţa de a te hrăni cu aer), cu AKASHA (ştiinţa de a te hrăni cu informaţie, sunete, spaţiu şi timp), cu LUMINĂ şi cu GÂNDURI. Astfel, eu în experimentele pe care le efectuez, AM OPTAT SĂ MĂ HRĂNESC CU APĂ, motiv pentru care ţin cont de CONCENTRAŢIA ÎN SOLIDE, pe care o modific ÎN FAVOAREA APEI, de unde şi denumirea “Dieta Hiper-Hidratată”, prin comparaţie cu alimentaţia şi respectiv cu gastronomia (gastronomie = arta gătitului şi cunoaşterea obiceiurilor de a mânca) clasică, moştenită timp de sute de generaţii. Alimentaţia omnivoră (toate alimentele fără restricţie), este o dietă care conţine o cantitate de solide foarte mare adică, o CONCENTRAŢIE ÎN SOLIDE MAREşi are drept efect global faptul că te pune în rezonanţă cu tiparele mentale ale Vibraţiei Fundamentale Pământ. Această lume e guvernată de legile fizicii newtoniene. Dieta Hiper-Hidratată, spre deosebire de dietele alimentare clasice, cum sunt spre exemplu alimentaţia omnivoră, alimentaţia lacto-ovo-vegetariană, alimentaţia vegetariană, bucătăria fără foc, ţine seama de cantitatea de lichide şi DEPLASEAZĂ ECHILIBRUL STRUCTURAL al spectrului alimentar CĂTRE APĂ. Astfel, menţinând o perioadă suficient de lungă ca caliment de bază APA şi combinaţii ale apei cu alimentele solide şi lichide (diverse grăsimi), ajungem să obţinem câteva efecte importante:

  • Eliminarea excesului de apă biologic inactivă din ţesuturi, fenomen interpretat drept “slăbire galopantă”;
  • Eliminarea toxinelor şi substanţelor inutile funcţionării la parametri de performanţă a organismului, substanţe aflate în sânge şi celelalte umori apoase (limfă, lichid cefalo-rahidian, plasmă, etc.);
  • Substituirea gradată a tiparelor mentale ale Vibraţiei Fundamentale Pământ cu ale Vibraţiei Fundamentale APĂ;
  • Ridicarea frecvenţei medii de vibraţie personale, gradat, pe treaptele următoare (sunt 7 trepte!), care aparţin benzii de frecvenţe a Vibraţiei Fundamentale APĂ.

Ca o consecinţă imediată a practicării Dietei Hiper-Hidratate, apare ceea ce numim SALTUL ÎN CONŞTIINŢĂ, care constă în fapt din MODIFICAREA MODULUI DE GÂNDIRE ŞI SCHIMBAREA MODULUI ÎN CARE PERCEPEM UNA ŞI ACEEAŞI REALITATE ULTIMĂ. Foarte multă lume priveşte saltul în conştiinţă ca pe o săritură cu prăjina, la o înălţime de câteva zeci de metri, comparativ cu înălţimea proprie. Îmi pare sincer rău că spulber himerele celor care visează la extratereştri şi la “a doua venire a lui Isus”, dar acestea sunt simple manipulări mediatice, destinate celor cu mintea slabă şi dispuşi să alerge după “dumicaţi” gata rumegaţi şi numai buni de înghiţit. Saltul în conştiinţă, este REZULTATUL EXCLUSIV AL EFORTURILOR PERSONALE DE A ACCEDE LA O ALTĂ LUME, bazată pe alte legi, mai cuprinzătoare. Faptul că o puzderie de falşi profeţi au făcut o afacere prosperă din a vinde “gogoşi extraterestre” comandamente galactice şi alte fantezii cu priză la visătorii incurabili, este cea mai bună dovadă a incapacităţii de a înţelege un adevăr biblic simplu, dar FUNDAMENTAL:

MÂNTUIREA ESTE PERSONALĂ!

Cine aşteaptă extratereştii, venirea lui Isus, de fapt îşi închipuie că saltul în conştiinţă este o pastiluţă sau o băutură pe care ţi-o face cineva cadou, o iei şi “hocus-pocus”, ai sărit într-o altă conştiinţă. Ce o vrea să însemne pentru aceşti visători incurabili, pentru aceşti naivi fără leac saltul în conştiinţă, DOAR EI ŞTIU! Pentru mine, e cât se poate de evident că nişte şmecheraşi care au mirosit armata de fraieri care “muşcă” cu disperare, se îmbogăţesc pe seama ignoranţilor de toate culorile, de toate religiile şi de toate profesiile. Eu am ales calea grea a mântuirii personale, în cel mai strict sens biblic: Îmi modific FRECVENŢA DE VIBRAŢIE, mâncând altfel decât cohortele de pământeni care se închină la extratereştri, dar fac în fiecare zi ACELAŞI LUCRU, AŞTEPTÂND SĂ PICE DIN CERURI (la propriu!!) SCHIMBAREA! Prin urmare, saltul în conştiinţă este ca economiile de bani şi în esenţă, este ABSOLUT ACELAŞI MECANISM, ACELAŞI TIPAR MENTAL: azi pui la economii 1 ban, mâine încă unul şi la sfârşitul lunii, ai adunat 30 de bani; peste 1 an ai 365 de bani, etc. Cam aşa se face şi saltul în conştiinţă: Azi îţi modifici frecvenţa de vibraţie cu + 1Hz, mâine mai adaugi încă 1 Hz şi constaţi că după o lună de muncă, ţi-ai crescut frecvenţa cu 30 Hertzi. Pentru cine ştie niţică acustică, de la 16 HZ în jos, avem INFRASUNETELE, în vreme ce de la 16 Hz în sus, avem sunetele. Şi acum, hai să tragem o concluzie faină:

  1. Dacă frecvenţa ta medie de vibraţie este sub 16 Hz, lumea ta se rezumă la lumea infrasunetelor;
  2. Dacă frecvenţa ta medie de vibraţie este PESTE 16 Hz, atunci lumea ta este infinit mai complexă, pentru că ai cunoscut şi infrasunetele şi deci le percepi şi pe acestea, dar acum cunoşti ŞI lumea sunetelor.

Revenind acum la CE ÎNSEAMNĂ HRANĂ LICHIDĂ, mulţi greşesc şi am greşit şi eu în toţi anii în care am ţinut post cu apă: am fost convins că dacă ţin post cu apă, fac şi dreg. Postul cu apă, indiferent că e de 7 zile, de 14 zile sau de 21 de zile, e la fel de inutil. Şi asta, pentru că DACĂ REVII LA VECHILE OBICEIURI ALIMENTARE, ANULEZI EFECTUL MUNCII DE A POSTI CU APĂ!!! Postul cu apă de 7 zile, de 14 zile sau de 21 de zile, are UN SINGUR ROST: să îţi arate Universul Vibraţiei Fundamentale APĂ şi să te convingă, dacă eşti pregătit, SĂ TRECI LA HRANĂ LICHIDĂ! Altfel, postul cu apă e o jucărie nouă iar tu, eşti copilul mic şi jucăria nouă. Cât timp jucăria e nouă, te dai în vânt după ea! Totuşi, imediat ce apare alta mai nouă la orizont, o zvârli într-un colţ şi uiţi de ea! Poţi verifica tu însuţi din cohortele de postitori, CÂŢI SUNT SĂNĂTOŞI TUN şi ce alte mari realizări “epocale” au. Cei mai mulţi, mârâie neîncrezători pe la colţuri şi aleargă după alte remedii minune (zi-le cum vrei: regimuri naturiste, raw-veganism, reţete fabuloase pentru vindecarea cancerului, biserici şi bisericuţe, Amway, ForeverLiving, Calivita, reţete anti-SIDA, etc.). Un număr infim din cei care au postit cu apă, au înţeles despre ce este vorba de fapt şi au ajuns la performanţe incredibile şi pentru ştiinţă şi pentru public. Închei, precizând că A TE HRĂNI CU LICHIDE, înseamnă a pune APA PE PRIMUL PLAN, CA ALIMENT. Ce vei mânca pe lângă apă, te priveşte, TU DECIZI şi depinde la ce grad de CONŞTIENTIZARE ai ajuns PRIN PRACTICĂ! Cine înţelege, va ajunge departe. Altfel, va da ocol roată tuturor regimurilor alimentare posibile şi imposibile şi va ajunge să bârfească pe la colţuri toţi nutriţioniştii, fără să aibă idee că de fapt nutriţioniştii sunt o reflectare a himerelor sale, a tiparelor mentale cu care operează, tipare exprimate în formă fizică, sub forma acelor nutriţionişti, medici, clinici, spitale, policlinici, etc. Am mai spus şi repet: singurul lucru pe care îl pot face eu, este SĂ ÎMI MODIFIC FRECVENŢA DE VIBRAŢIE. Altfel spus, SĂ MĂ SCHIMB. Pentru tine, pot face un singur lucru: SĂ TE GHIDEZ PRIN LUMEA VIBRAŢIILOR.Ceea ce şi fac, după cum se vede! Care anume vibraţie alegi să experimentezi, depinde de tine, DE CÂT DE PROFUND CONŞTIENTIZETZI FIECARE VIBRAŢIE, fiecare gând pe care îl ai, fiecare cuvânt pe care îl rosteşti, fiecare sunet pe care îl asculţi, fiecare aliment pe care îl consumi, fiecare… Depinde de ABSOLUT TOT ceea ce vezi, auzi, miroşi, guşti, pipăi, citeşti, etc., etc. De undeva însă, oricine poate începe SALTUL ÎN CONŞTIINŢĂ. INCLUSIV TU! Dar asta se poate DACĂ ACŢIONEZI TU în acest scop bine determinat! Indiferent de ceea ce voi face eu după publicarea acestui articol, ştiu cu precizie că prin el, îmi va veni energie din Univers, într-o formă oarecare. Şi ştiu cu precizie, pentru că AM CONŞTIENTIZAT ASTA! Asta mă deosebeşte de restul lumii, ASTA MĂ FACE MAI BOGAT! Spre deosebire de mulţi alţii, eu am conceput un mecanism neobişnuit prin care FAC ENERGIA SĂ CIRCULE de la mine la alţii şi de la alţii spre mine. Mai am o etapă importantă de parcurs, CONVERSIILE, dar ŞTIU CE AM DE FĂCUT, DE CE ŞI CUM. Restul, e o chestiune de PRACTICĂ şi, după cum bine vezi, stau chiar foarte bine şi aici! 😉 Am fost poate ceva mai radical în decizii şi acţiuni comparativ cu alţii, dar am conceput Dieta Hiper-Hidratată având în minte foarte clar faptul că FIECARE ARE RITMUL SĂU INTERIOR! Îţi urez bun venit în lumea salturilor succesive în CONŞTIINŢĂ! Pentru că asta s-a petrecut cu tine, de vreme ce citeşti acest rând: AI FĂCUT UN MIC SALT ÎN CONŞTIINŢĂ! 😉

Articol citit de 180 vizitatori

Comments are closed.

« « Ce putem mânca în Dieta Hiper-Hidratată?| Dieta Hiper-Hidratată – Ziua 130 » »