browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.


Vă aflaţi AICI:


« « Satori – Samadhi – Iluminarea şi saltul în conştiinţă|| Carte – Un zâmbet pentru toată lumea! » »

Viziunile de la Celestine

Posted by on 18, February, 2015

Header Şcoala Zenla - Salt în Conştiinţă

 

Textul de mai jos, constituie o preluare din filmul “The Celestine Prophecies”. Traducerea şi adaptarea îmi aparţin.

Ce pot spune despre aceste viziuni, este că filmul redă cu o foarte mare acurateţe imagini şi situaţii de viaţă cu care eu sunt foarte familiarizat, de foarte mulţi ani.

 

 

  1. Descoperim din nou faptul că trăim într-o lume profund misterioasă, plină de coincidenţe neaşteptate şi întâlniri sincronistice care par a fi predestinate;
  2. Pe măsură ce mai mulţi dintre noi se trezesc către acest mister, vom crea o viziune complet nouă asupra lumii redefinind universul ca fiind energetic şi sacru;
  3. Vom descoperi că tot ceea ce se află în jurul nostru, toată materia, este, constă în şi derivă dintr-o energie divină, pe care începem cu toţii să o vedem şi să o înţelegem;
  4. Din această perspectivă, înţelegem că oamenii s-au simţit întotdeauna în nesiguranţă şi deconectaţi de la această sursă şi au încercat să preia energia, dominându-se unii pe alţii. Această sforţare, este răspunzătoare pentru toate conflictele umane.
  5. Singura soluţie este reconectarea personală cu divinul, o transformare mistică ce ne umple nelimitat cu energie şi iubire, ne extinde percepţia asupra frumosului şi ne ridică într-o înaltă Conştiinţă de Sine;
  6. În această stare de Conştiinţă de Sine, ne putem elibera de tiparele mentale personale ale controlului, putem descoperi un adevăr specific, o misiune, descoperim că suntem aici să împărtăşim ceea ce ajută omenirea să evolueze către acest nou nivel al Realităţii;
  7. În îndeplinirea acestei misiuni, putem descoperi intuiţia, o ghidare interioară care ne spune unde să mergem şi ce să facem şi dacă realizăm interpretări pozitive, aducem un flux de coincidenţe care deschid uşile pentru ca misiunea noastră să se dezvăluie;
  8. Când suficienţi dintre noi intră în acest flux evolutiv, întotdeauna dăruind energie Sinelui Superior al tuturor celor pe care îi întâlnim, vom construi o nouă cultură în care corpurile noastre evoluează către nivele mai înalte de percepţie şi energie;
  9. În acest fel, participăm la lunga călătorie a evoluţiei, de la Big Bang către scopul final al vieţii: energizarea corpurilor noastre, generaţie după generaţie, până când vom merge într-un paradis pe care în sfârşit, îl vom vedea.

 

Voi comenta puţin într-un articol viitor, pe baza propriilor mele experienţe. Oricum, pentru cei care au trăit astfel de fenomene şi situaţii, sunt disponibil să discutăm.

Am trecut prin toate cele nouă etape. Ultima s-a petrecut în 2004, în timpul unui post cu apă de 15 zile.

Restul, au fost etape intermediare. Ceea ce mă interesează acum, este construirea unui câmp rezonant, la o scară cât mai mare. (Viziunile 5 … 8)

Pentru cei cu adevărat interesaţi, Exerciţiu de Iluminare, este metoda practică aplicată de mine şi descrisă şi în film şi prezentată în Viziunea 8.

 

Articol citit de 100 vizitatori

Comments are closed.

« « Satori – Samadhi – Iluminarea şi saltul în conştiinţă| Carte – Un zâmbet pentru toată lumea! » »