browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.


Vă aflaţi AICI:


« « Cadrul de referinţă|| Lista workshopurilor organizate la sediul Şcolii ZENLA » »

Workshopuri – Înscrierea şi rezervarea locurilor

Posted by on 10, February, 2015

Header-Şcoala ZENLA - Cursuri

 

Aşa cum am promis anul trecut, iată, odată cu deschiderea Şcolii ZENLA, organizăm workshopuri ZENLA, adică, cursuri practice sau “ateliere”.

Workshopurile se desfăşoară la sediul Şcolii ZENLA, din comuna Măgura, sat Măgura, judeţul Teleorman.

Cei care doresc să participe la aceste cursuri practice (workshop), se pot înscrie în următoarele condiţii:

 

  • Înscrierea în vederea programării participării la oricare dintre aceste ateliere practice (asta înseamnă workshop), se face la adresa de mail contact[@]scoala-zenla.net. Evident, fără parantezele drepte!
  • Mailul. În rubrica “SUBIECT“, rugăm solicitanţii să treacă textul “Solicitare de programare a participarii la workshop“. Mailurile completate diferit sau fără subiect vor fi ignorate;
  • Conţinutul mailului. În cuprinsul mailului, rugăm solicitanţii să precizeze numele şi prenumele, intervalul de timp preferat, durata mini-vacanţei (sejurului) la Măgura, numărul de persoane pentru care se face solicitarea rezervării şi TEMA WORKSHOPULUI pentru care solicită rezervarea locurilor;
  • Vârsta participanţilor. Vârsta minimă a participanţilor este de 16 ani. Pentru moment, a lucra cu copii sub vârsta de 16 ani, depăşeşte posibilităţile noastre. Sperăm că puteţi înţelege faptul că complexitatea temelor abordate, necesită eforturi cu totul şi cu totul speciale, atunci când vine vorba despre lucrul cu copiii;
  • Preţul. Preţul unei zile de şedere la Măgura = 10 euro sau 50 lei de persoană. Pe moment, suntem în imposibilitatea de a acorda gratuităţi la workshopuri. Suntem însă deschişi oricăror propuneri CONSTRUCTIVE de construire de comun acord a unor modalităţi de acordare a gratuităţilor, inclusiv pentru participarea la workshopuri! Pentru asta însă, e nevoie de voluntari care să se ocupe de organizare şi toate problemele legate de buna desfăşurare a activităţilor!
  • Modalităţi de plată. Modalitatea preferată de noi este PayPal, care permite inclusiv plata în lei, cu carduri bancare de debit (BT, BCR, BancPost, Alpha). Pentru alte modalităţi de plată, vă rugăm să ne contactaţi prin mail, pe adresa menţionată anterior, cu precizarea în subiect “Alte modalităţi de plată workshop”;
  • Serviciile incluse în preţ. Preţul include cazarea la sediul Şcolii ZENLA (în Casa Măgura – Teleorman), o masă VEGETARIANĂ şi costul participării la activităţile care au loc;
  • Durata. Durata unui workshop este de 2 zile;
  • Durata sejurului. La cerere, doritorii pot rămâne o perioadă mai mare de două zile, în scopul participării la şedinţe extinse, pe teme speciale sau, pur şi simplu, pentru relaxarea în Natură! Durata sejurului poate fi prelungită chiar acolo, suntem deschişi negocierii, funcţie de posibilităţile şi situaţia concretă a momentului respectiv;
  • Întrebări. Cei care au nelămuriri cu privire la aceste programe de instruire practică (= workshopuri), sunt rugaţi să ni le transmită fie printr-un comentariu la acest articol, fie prin mail, la aceeaşi adresă menţionată mai sus (contact[@]scoala-zenla.net). Apreciem mult seriozitatea şi simţul de răspundere ASUMATE!

 

Apreciem în mod deosebit oamenii cu simţul umorului, care ştiu să se bucure de viaţă şi să muncească cu zâmbetul pe buze!

Acestea fiind zise, poţi să achiţi contravaloarea a câte zile vrei să rezervi, folosind butonul PayPal de mai jos. Dacă e vorba de mai multe zile, modifici în rubrica “Quantity” (= cantitatea) şi în locul valorii implicite “1”, pui numărul de zile dorit (două sau mai multe), apoi completezi formularul de plată care apare după loginul în contul PayPal sau, după completarea datelor de pe cardul bancar cu care efectuezi plata.

După ce primim notificarea privind efectuarea plăţii, vei primi un mail de confirmare şi informaţiile necesare cu privire la programare, contact şi alte detalii necesare punerii la punct a detaliilor întâlnirii.

 

Articol citit de 50 vizitatori

Comments are closed.

« « Cadrul de referinţă| Lista workshopurilor organizate la sediul Şcolii ZENLA » »